Isparta’dan Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

Isparta’dan Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

Eğer Isparta’da yaşıyorsanız ve bir tatil kaçamağı yapmak istiyorsanız, Türkiye’nin en güzel tatil adalarından biri olan Avşa Adası’nı tercih edebilirsiniz. Ancak Isparta’dan Avşa Adası’na nasıl gidileceği konusunda bilginiz yoksa endişelenmeyin, bu makalede detayları bulabilirsiniz.

1. Özel Arabayla Gidiş

Isparta’dan Avşa Adası’na en kolay ve konforlu seyahat, özel arabanızla yapacağınız yoldur. İlk olarak Isparta’dan İzmit’e kadar aracınızla seyahat edersiniz. Ardından İzmit’te Çayırova Feribot İskelesi’ne gelir, aracınızı feribota bindirirsiniz. Feribotla Karamürsel’e geçtikten sonra tekrar aracınızla Gebze’deki Yalova Feribot İskelesi’ne gidersiniz. Burada araçla birlikte tekrar bir feribota binersiniz ve sonunda Avşa Adası’na ulaşırsınız.

2. Toplu Ulaşım ile Gidiş

Eğer özel aracınız yoksa, Isparta’dan Avşa Adası’na toplu taşıma araçlarıyla da ulaşabilirsiniz. İlk olarak Isparta’dan İstanbul’a otobüsle veya uçakla gitmeniz gerekmektedir. İstanbul’a vardıktan sonra, direkt olarak Yenikapı veya Kabataş’tan deniz otobüsüne veya vapur seferlerine binersiniz. Bu seferlerle Bandırma’ya ulaşmanız gerekiyor. Bandırma’dan ise feribotla Marmara Adası’na ulaşarak, oradan da bir başka feribotla Avşa Adası’na geçebilirsiniz. Bu yol ise daha uzun ve zaman alan bir seçenektir.

3. Havayolu ile Gidiş

Isparta’dan Avşa Adası’na hava yolu ile gitmek isterseniz, Isparta’dan yapacağınız bir iç hat uçuşu ile İstanbul’a varabilirsiniz. İstanbul’da, Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaştıktan sonra taksi ile Pendik veya Yenikapı Deniz Otobüsü İskelesi’ne gidersiniz. Buradan kalkan deniz otobüsleri veya vapurlar ile Bandırma’ya geçersiniz. Bandırma’dan Marmara Adası’na ve ardından Avşa Adası’na ulaşmak için feribotlarla seyahat edebilirsiniz.

4. Tur Şirketleri ile Gidiş

Isparta’dan Avşa Adası’na gitmek için avantajlı bir seçenek de tur şirketleri ile seyahattir. Isparta’dan tur şirketleri tarafından düzenlenen Avşa Adası turlarına katılabilirsiniz. Tur şirketleri genellikle ulaşım, konaklama ve aktiviteleri bir arada sunarlar. Bu sayede seyahatiniz boyunca herhangi bir ulaşım problemi yaşamadan, turun tadını çıkarabilirsiniz.

Sonuç olarak, Isparta’dan Avşa Adası’na gitmek için özel araç, toplu taşıma, havayolu veya tur şirketleri gibi farklı seçenekleriniz bulunmaktadır. Tercih ettiğiniz seyahat yöntemine göre uygun planlama yaparak, güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Isparta’dan Avşa Adası’na gitmek için dört farklı seçenek bulunmaktadır:

1. Özel araçla gidiş: Isparta’dan Yalova Feribot İskelesi’ne özel aracınızla giderek buradan feribota binersiniz. Feribotla tekrar İstanbul’a geçiş yaparak, Bandırma’ya ulaşırsınız. Bandırma’dan ise başka bir feribotla Marmara Adası’na geçiş yaparak, son olarak Avşa Adası’na ulaşabilirsiniz.

2. Toplu taşıma araçlarıyla gidiş: Eğer özel aracınız yoksa, Isparta’dan İstanbul’a otobüs veya uçakla giderek, İstanbul’da Yenikapı veya Kabataş’tan deniz otobüsü veya vapur seferlerine binersiniz. Bandırma’ya ulaştıktan sonra feribotla Marmara Adası’na, oradan da başka bir feribotla Avşa Adası’na geçebilirsiniz. Bu seçenek daha uzun ve zaman alan bir yolculuk olabilir.

3. Havayolu ile gidiş: Isparta’dan bir iç hat uçuşu ile İstanbul’a ulaşabilirsiniz. Sabiha Gökçen Havalimanı’na vardıktan sonra taksi ile Pendik veya Yenikapı Deniz Otobüsü İskelesi’ne giderek, oradan deniz otobüsü veya vapurlarla Bandırma’ya ulaşabilirsiniz. Bandırma’dan Marmara Adası’na ve son olarak Avşa Adası’na feribotla geçebilirsiniz.

4. Tur şirketleri ile gidiş: Isparta’dan düzenlenen Avşa Adası turlarına katılarak seyahat edebilirsiniz. Tur şirketleri genellikle ulaşım, konaklama ve aktiviteleri bir arada sunarlar. Bu sayede seyahatiniz boyunca herhangi bir ulaşım problemi yaşamadan, turun tadını çıkarabilirsiniz.

Sonuç olarak, Isparta’dan Avşa Adası’na gitmek için özel araç, toplu taşıma, havayolu veya tur şirketleri gibi farklı seçenekler bulunmaktadır. Tercih ettiğiniz seyahat yöntemine göre planlama yaparak güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Yorum yapın